Tłumaczenia symultaniczne nazywa się także konferencyjnymi lub kabinowymi. Tutaj dwoje tłumaczy przekłada wypowiedzi mówcy na bieżąco, z dostosowaniem do jego tempa, wykorzystując kabinę oraz odbiorniki ze słuchawkami dla osób korzystających z tłumaczenia. Ta forma tłumaczenia najczęściej wykorzystywana jest na konferencjach i sympozjach, gdzie przez cały dzień trwają wykłady i prezentacje. Czasem pracuję też w kabinie podczas konferencji prasowych i szkoleń.

O tłumaczeniu symultanicznym mówi się często, że to „najwyższy stopień wtajemniczenia” w zawodzie. Wymaga ono stuprocentowej koncentracji i szybkiego przełączania się między językami, a także błyskawicznego odnajdowania zwrotów i terminów (często specjalistycznych) w języku docelowym.

Jak przy każdym tłumaczeniu, także siedząc w kabinie dbam o to, by przekazać nie tylko pojedyncze słowa, lecz także pewną temperaturę emocjonalną wypowiedzi. Zawsze pamiętam o tym, że odbiorcy tłumaczenia są nieco „odcięci od otoczenia”, ponieważ mają na uszach słuchawki i choć obserwują mówcę, to słyszą głos tłumacza. To z myślą o nich dbam o to, by ton tworzonego przeze mnie tłumaczenia był spójny z tym, co widzą na scenie.

Tłumaczenie symultaniczne w moim wykonaniu nigdy nie ogranicza się do jednostajnego, nużącego potoku słów. Moje wykształcenie oraz kilkunastoletnie doświadczenie pozwalają mi przekazać odbiorcom także emocje i wigor mówcy. W każdej komunikacji słownej jest to bardzo ważne i za to właśnie cenią mnie zarówno organizatorzy konferencji, jak i sami słuchacze.

Klienci zawsze mogą liczyć na moje wsparcie przy organizacji sprzętu i obsługi technicznej konferencji.

Wycena tłumaczenia symultanicznego

Dla sprawnej wyceny tego typu tłumaczenia, proszę przekazać mi następujące informacje:

  • datę i godziny trwania konferencji (lub sesji wymagających tłumaczenia)
  • kombinację językową
  • tematykę konferencji
  • czy potrzebują Państwo sprzęt/kabinę do tłumaczenia, czy tylko tłumaczy
  • liczbę sal, w których potrzebne jest tłumaczenie
  • w przypadku zapotrzebowania na sprzęt – przewidywaną liczbę uczestników konferencji korzystających z tłumaczenia
  • Państwa dane kontaktowe

Informacje można przekazać mi mailem lub telefonicznie. Odpowiem najszybciej, jak to tylko możliwe.

Zdjęcia z tłumaczeń symultanicznych

Comments are closed.